DOKŁADNE INFORMACJE I REJESTRACJA TEL. 502 94 23 17

FOTONA SPECTRO LINE ER-YAG - NAJNOWSZEJ GENERACJI LASER STOSOWANY W GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ (JAK I INNE np. MONA LISA TOUCH, obecnie opracowano ponad 40 typów laserów w szerokim zakresie zastosowań medycznych )

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU cena 2500 PLN

Incontilase - wysiłkowe nietrzymanie moczu

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu może pojawić się u kobiet w różnym wieku i ma różne stopnie nasilenia. Najczęściej pojawia się po porodach jak też po okresie menopauzy i zazwyczaj związany jest z osłabieniem mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla) oraz rozciągnięciem pochwy. Skutkiem tego jest powstanie nieprawidłowego kąta nachylenia cewki moczowej. Podczas wykonywania zwykłych czynności takich jak kichnięcie, kaszel, dźwignięcie, czy śmiech dochodzi do mimowolnego, niekontrolowanego uciekania moczu. Problem ten szcunkowo może wystąpić nawet u kilku milionów polskich kobiet.

Leczenie:
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu odbywa się przy pomocy lasera Er-YAG firmy Fotona. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu przedniej ściany pochwy. Wiązka laserowa wzmacnia ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych śluzówki, obkurczenia tkanki, co daje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.

Efekt zabiegu:
Uzyskanie kontroli nad czynnościami fizjologicznymi następuje stopniowo, a pełny efekt kształtuje się po upływie około 30 dni. Zazwyczaj wystarczający jest jeden zbieg. W razie potrzeby możliwe jest powtórzenie zabiegu po upływie 4 tygodni (bardzo rzadko). Regularne ćwiczenie mięśni Kegla powoduje, że pacjentka będzie cieszyła się efektem przez wiele lat, a w przypadku kobiet po menopauzie stosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej również przyczynia się do znacznego przedłużenia efektu zabiegu.

Bezpieczeństwo zabiegu:
Zabieg przy użyciu lasera Fotona Er-YAG zastępuje dotychczasowe, tradycyjne metody chirurgiczne oparte na wszywaniu taśm i siatek. Zabieg laserowy jest bezpieczny, bezkrwawy, bezbolesny, nie wymaga żadnej hospitalizacji.

Przeciwwskazania:
Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka powinna przebadać się ginekologicznie i wykluczyć ewentualne choroby rozrostowe infekcje dróg moczowych i rodnych, miesiączkę oraz powinna posiadać aktualną cytologię i USG narządów rodnych.

Bezpośrednio po zabiegu:
Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres jednego miesiąca.